ilahi radyo 

 

İSLAMİ, DİNİ TELEVİZYONLAR,

 

Hz. Ali’ye (r.a)  birisi geldi.

Adam, ölümü, tekrar dirilmeyi, ahirette hesabi, cenneti ve cehennemi inkar ediyordu.
Hz. Ali’ye:

- Ya Ali, siz müslümanlar ölüme ve ölüm ötesine inaniyorsunuz; biz ise inanmiyoruz. Siz cehennemden kurtulmak, cennete girmek için bir sürü ibadet ediyor, mal harciyor, zahmete giriyorsunuz. Bu zahmet deger mi? Hem ölümden sonra tekrar dirilmenin olacagi ne malum? diye sordu.

Hz. Ali (r.a) adami sükunetle dinledi, sonra ona su cevabi verdi:

“Evet, ölümden sonra dirilmek, hesaba çekilmek, cennete veya cehenneme girmek, ya senin dedigin gibi yoktur; ya da bizim dedigimiz vardir. Önce senin dediginin dogru oldugunu düsünelim. Ölümden sonra ahiret hayati yoksa, seninle biz ayni durumdayiz. Sana da yok bize de yok. Bu arada bizim Yüce Allah için kildigimiz namazlarin, yaptigimiz ibadetlerin, hayir ve iyiliklerin, güzel ahlakin, verdigimiz zekat ve sadakalarin bize bir zarari olmaz. Ama, ya ahiret varsa, bizim dedigimiz dogru çikarsa, senin hâlin nice olur? diye sordu.

Adam, biraz durdu, düşündü ve sonra:

” Vallahi, her iki durumda da siz kârdasiniz, ahiret varsa vay bizim hâlimize! Yolunu ögret, ben de müslüman olacagim,” dedi ve müslüman oldu..

 

 

 

Etiketler: zikirli ilahi radyoları, zikirli ilahi radyosu, zikirli ilahiler, zikirli ilahi, en güzel zikirli radyo, zikir radyoları, zikirli ilahler çalan radyolar, radyo zikir,